KURS NA PÓŁNOC !
z dnia: 2024-03-16


Ten nasz francuski współpracownik SSI - Andrzej Kowalczyk jest niezmordowanym wydawcą kieszonkowych książeczek żeglarskich, czyli „Miniatur żeglarskich”. To już 28 tomik. Cała biblioteka.

Ta „Miniatura” to relacja z wspaniałego, rodzinnego rejsu bałtyckiego małżeństwa Anny i Piotra Homów z dziećmi Łucją oraz Łukaszem,  o którym to rejsie  w SSI już było kilkakrotnie (także z okazji prestiżowego wyróżnienia).

O książeczce pisze Wydawca (poniżej).

Żyjcie wiecznie!

Don Jorge

============================

  

Tak na dobrą sprawę, przeglądając strony internetowe polskich żeglarzy, można odnieść wrażenie że Polska leży nad Adriatykiem, a bałtyckich kapitanów jachtowych zastąpili voditelj brodice. Ostatnio nawet starłem się (słownie) z pewnym działaczem PZŻ który gorąco zachęca do żeglowania po wodach morskich Chorwacji. Trochę sierotka jest ten nasz Bałtyk, a jednym z nielicznych wyjątków jest nasz Pan Jerzy (z hiszpańskiego Don Jorge). Ale panowanie naszego Jerzego dobiega właśnie końca. Na 27 wydanych Miniaturek Żeglarskich tylko On jeden zachwalał i to pod niebiosa żeglowanie po Bałtyku. Przypomnę, chodzi o Miniaturkę Jerzego Don Jorga Kulińskiego pt: „Opowiadanka bałtyckie” cały czas do nabycia w internetowym sklepiku Komismedia.com.

Dlaczego to jednak jeszcze nie koniec panowania Don Jorga?  Bo oto odebrałem z drukarni najnowszy, 28 już tomik Miniatur Żeglarskich pt: „Kurs na północ – rodzinny bałtycki rejs 28 stopowym jachtem”. Urocze małżeństwo, nota bene znane z korespondencji zamieszczanych na stronie internetowej SSI - Anny i Piotra Homa porywa, miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego, dwójkę swoich dzieci i ruszają w Bałtyk. Opisują to w uroczy i barwny sposób tak, że czytając aż się chce pożeglować ich śladem. Okazuje się, że urocze porty duńskiego i szwedzkiego wybrzeża Bałtyku, poza typowym dla tych regionów kolorytem domków, radują oczy i koją dusze zielenią wybrzeży i błękitem wody. 100 dni żeglowania, które opisują na przemian Ania i Piotr mijają błyskawicznie i aż się prosi o ciąg dalszy. No ale reguły miniaturek są nieubłagalne. Mają pobudzić gruczoły żeglarskie i narobić czytelnikowi smaku na coś większego. Oby też na Bałtyku.!

Miniatura Żeglarska, tom 28, tytuł: „Kurs na północ – rodzinny bałtycki rejs 28 stopowym jachtem”. Autorzy Anna i Piotr Homa. 80 stron w tym liczne fotografie. Cena 15 zł plus wysyłka 9 zł (wyjątkowo dla Klanu SSI, którzy przy zamówieniu przez komismedia.com dopiszą „kocham Bałtyk” wysyłka tylko 5 zł).

Andrzej

 

 

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=4122