DRODZY CZŁONKOWIE KLANU SSI ORAZ SYMPATYCY
z dnia: 2022-12-22


Drodzy Czytelnicy i Skrytoczytacze, zwłaszcza ci notoryczni. Swięta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już tuż, tuż. Sniegu dookoła nadajnika SSI na szczęście nie ma. Na szczęście  - bo moim subiektywnym zdaniem śnieg powinien padać tylko i wyłącznie tam, gdzie się śmiga (nie szusuje !) na nartach czyli w górach i na stokach kaszubskiej, koszałkowej  Wieżycy. 

Do SSI nadchodzą już liczne życzenia świąteczne – zarówno mailowe jak i w tradycyjnej postaci czyli papierowe. Trafiają też artystyczne arcydziełka plastyczne, jak np. te od Uli i Alka. Notowana jest także konkurencja – kto przoduje w antycypacji.  Tu liderem jest Wojtek – szef Centrum Turystyki Wodnej ZG PTTK. Oczywiście indywidualnych życzeń i podziękowań przesłać nie jestem w stanie. Proszę o wybaczenie. Ale moją nie limitowaną wdzięczność oczywiście macie zapewnioną.


A więc przyjmijcie moje najserdeczniejsze Życzenia Bożonarodzeniowe – pogodnego, spokojnego, dietetycznego i  umiarkowanego świętowania oraz wszelkiej pomyślności w 2023 roku. Przede wszystkim - abyśmy w nadchodzącym roku przywrócili Polsce normalność i powrót do europejskości. Także zapanowania zwycięskiego pokoju tuż za naszą wschodnią granicą.

Życzę skutecznego odporu przeciwko pojawiającym się zakusom (recydywa)  przywrócenia rygorów utrudniających swobodę żeglowania. Życzę oczywiście wielu ciekawych, przyjemnych i bezpiecznych rejsów zarówno między oczeretami, jak i po małosolnej oraz całkiem słonej wodzie.

Wyrażam zainteresowanie otrzymywaniem ciekawych i pouczających korespondencji – przeznaczonych do publikacji w okienku SSI.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3978