ZIEMIA JEST PŁASKA !
z dnia: 2020-10-24.

W tym ponurym czasie zarazy już zacząłem się niepokoić o zdrowie mojego serdecznego Przyjaciela – Gienka Ziółkowskiego,

już zabierałem się do napisania maila, a tu buch – telepatycznie wywołana korespondencja: Don Jorge - żyjemy w świecie

totalnego absurdu, stąd moja reakcja.

Co za radość !

Podziękowania !

Korespondencja bardzo na czasie, aktualna, przeznaczona przede wszystkim dla mieszkających na odludziu, gdzie tylko dociera telewizyjny sygnał TVP

Maseczki, dystans, dezynfekcja !

Ja praktykuję „autokwarantannę”

Odzywajcie się !

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

===============================================

 

Żeglarze byli, są i będą awangardą społeczeństw, niezależnie od aktualnego poziomu kultury i cywilizacji. Mam tę niewątpliwą przyjemność utożsamiać się z tą grupą społeczną i cieszyć się przywilejami, jak i obowiązkami z tego wynikającymi.

Będąc „strażą przednią” wcześniej od innych powinniśmy reagować na zmiany w każdej dziedzinie życia, a w szczególności na te związane z bezpiecznym uprawianiem żeglugi.

Jakież to zmiany obudziły moją czujność i mam nadzieję, pobudzą Was do refleksji i działań: zmiany, które są dla nas wielkim szczęściem i swoistym oczyszczeniem z patyny, która niezauważalnie, acz skutecznie ograniczała naszą zdolność postrzegania świata takim jaki jest, a nie takim, jakim widzą go wszelkiej maści odkrywcy, naukowcy, masoni, lewacy i cykliści.

Nie bójmy się tego powiedzieć, a nawet wykrzyczeć: Ziemia jest płaska. Faktu tego nie podważą żadne quasi naukowe i medialne dowody. Za tym wszystkim stoi międzynarodowy spisek, którego wspólnicy czerpią ogromne zyski z tak zwanych programów kosmicznych. Loty w kosmos, lądowanie na Księżycu to zręczne manipulacje specjalistów od animacji.


Ziemia jest płaskim dyskiem wspartym na czterech słupach (nieprawdą natomiast jest, że wspierają ją trzy słonie - model azjatycki, trzy krokodyle - model egipski i inne tego typu rozwiązania przyjmowane na użytek lokalnych religii). Ziemia wsparta na czterech słupach, nad nią sfera niebieska w kształcie półkuli powstałej w wyniku podziału wody od wody na wodę pod sklepieniem i ponad nim. Po sklepieniu (sferze niebieskiej) poruszają się Słońce i Księżyc i migoczą gwiazdy.

Taki obraz świata był jasny i czytelny. Niestety kwestionowano prawdy oczywiste. Najwięcej szkody przyniosła publikacja z połowy XVI wieku niejakiego Nicolausa Copernicusa pt. De revolutionibus orbium coelestium. To „dzieło” do dnia dzisiejszego prowadzi całą wiedzę o wszechświecie w ślepą uliczkę. Naukowcy mnożą w nieskończoność ilość ciał niebieskich, sprytnie kamuflując ich istnienie parametrem odległości. Potężne ośrodki naukowe, agencje rządowe, przemysł, wykonują nikomu niepotrzebną tytaniczną pracę, aby ukryć prawdę.

Prawda jest jedna: Ziemia jest płaska.

Na szczęście są na świecie ludzie prawi reprezentujący wiarę i wiedzę. Wyśmiewani, obrażani nie ulegają naukowemu populizmowi i tłumaczą cierpliwie rzeczy oczywiste. Przecież gołym okiem widać, że Ziemia jest płaska. Tylko nasze ograniczenia wzroku i nierówność terenu nie pozwalają nam ogarnąć całości. Gołym okiem widać, że Słońce porusza się po nieboskłonie ze wschodu na zachód. Kompas zawsze wskazuje nam północ – centrum geometryczne Ziemi. Te tak zwane „zdjęcia z kosmosu” zniekształcają płaskość Ziemi niedoskonałością obiektywu szerokokątnego.

Dowody płaskości Ziemi mógłbym mnożyć w nieskończoność. Tylko po co? Teoria heliocentryczna mająca zaledwie 477 lat uwiodła ludzi słabych pozbawionych szacunku dla przeszłości i dogmatów.

Jest jednak nadzieja. W kraju nad Wisłą zamieszkałym od niepamiętnych czasów przez Polan dzieją się rzeczy wspaniałe. Wystarczył jeden impuls Wielkiego Człowieka i możemy obserwować z wielką radością i satysfakcją zmiany cywilizacyjne i kulturalne. Lawinowy postęp zmian w świadomości Polan w ciągu kilku lat pozwoli im bez strachu wyznać to, co nosili cały czas w sercu – Ziemia jest płaska.

Skąd moja troska wyrażona w tytule „Iść z duchem czasu”? A no stąd, aby nasze reakcje na zmieniającą się rzeczywistość nie były spóźnione. Już dziś powinniśmy w systemie szkolenia PZŻ na stopień sternika morskiego w dziale 3 Pkt. 4 Nawigacja, uwzględnić, że Ziemia jest płaska i poprawić wszystkie błędy wynikające z akceptowanego do tej pory układu heliocentrycznego. Czasu jest niewiele. Oby nie przyszło nam rumienić się ze wstydu przed współcześnie wyedukowanymi dziećmi.

 

Eugeniusz

========================================================================================

iLUSTRACJA DO KOMENTaRZA MARKA ZWIERZA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3700