SWINOUJSKI JACHTKLUB "KOTWICA" DOCENIONY
z dnia: 2016-03-14


Żeglarstwo ma nie tylko wiele twarzy ale i pokoleń. Żeglarstwem warto zarażać młodych ludzi, choćby po to aby wyrośli na porządnych ludzi. Obowiązkowych, uczciwych, kolezeńskich, przesiębiorczych, ambitnych a w konsekwencji na ... armatorów jachtowych :-)))
Aby im nie imponowały tatuaże, dopalacze, papierosy czy gorzała. Żeglarstwo uczy także zamiłowania do nauki. To nie żadna gadka - szmatka czy ględzenie staruszka, ale d o ś w i a d c z e n i a dziadka, który niebawem może zostać pradziadkiem. Mam więc w tym względzie nie tylko przemyślenia.
Dlatego z zadowoleniem odebrałem korespondencję Jana Walczaka ze Swinkowa.
Janie - brawo !
A tak na marginesie - udzielaj się w SSI częściej.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
------------------------------
Drogi Don Jorge!
Miniony sezon żeglarski dla JKMW "Kotwica" O/Świnoujście był autentycznie bardzo bogaty w wydarzenia. Prowadzony w niezwykłym tempie, bardzo owocny program pod nazwą Morskie Wychowanie Młodzieży dostrzeżony został przez władze naszego grodu i przez mieszkańców, czego dowodem było uchonorowanie Klubu jedyną bardzo prestiżową nagrodą roku, jaką dla Swinoujścia jest statuetka Trytona. Uzyskanie tej super nagrody stało się możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej kadry Klubu i włączeniu się w tą akcję szefostwa świnoujskich szkół ponadpodstawowych, do których głównie należą: Liceum im. Mieszka I i Zespołu Szkół Morskich. Załączam fotkę i link do krótkiego materiału z wczorajszego spotkania przedstawicieli Klubu z Dyrekcją Liceum. Bardzo nas cieszy postawa i wielka przychylność pedagogów wspomnianych szkół w tej bardzo pożytecznej pracy.
.

Dobre partnerstwo

Dzięki przychylności dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu, w osobach Pań Grażyny Szczodry i Haliny Prokopiuk, realizacja Programu Morskiego Wychowania Młodzieży w tej placówce przebiegała w ubiegłym sezonie żeglarskim w sposób wzorcowy. To uczniowie tej szkoły stanowili najliczniejszą grupę, która trafiła na pokłady jachtów JKMW Kotwica i w znakomitej większości był to dla nich pierwszy kontakt z żaglami. Tutaj także znaleźli się chętni do wypraw poza Bałtyk, w rejsach jakie odbyły się na żaglowcach STS Fryderyk Chopin i STS Kapitan Borchardt, na wodach Morza Północnego i Atlantyku. W środę 09 marca delegacja JKMW Kotwica złożyła wizytę w liceum. Komandor klubu Roman Nogalski wręczył Pani dyrektor Grażynie Szczodry pamiątkowy dyplom podsumowujący dotychczasową współpracę. W czasie spotkania instruktorzy klubowi podkreślili kluczową rolę jaką odgrywają pedagodzy szkolni w kształtowaniu postaw młodzieży i w mobilizowaniu jej do podejmowania nowych, często trudnych wyzwań. Spośród nauczycieli, którzy pomagają w bezinteresowny sposób przy przeprowadzaniu programu, właśnie w „Mieszku” pracują najbardziej zaangażowane Panie Agnieszka Żychska i Żaneta Łukasiewicz. Wizyta miała przyjemny i swobodny przebieg, uczestnicy wyrazili zadowolenie z dotychczasowych działań. Pojawiły się nawet nowe pomysły i idee, zapewne niektóre z nich zostaną już niedługo wprowadzone i przyczynią się do rozwoju projektu. Bo co do celowości i jego wartości nikt nie miał najmniejszych wątpliwości.

Pozdrawiam żeglarsko!
Jan

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2925