ISSA POLAND - NIEFORMALNY KOALICJANT SAJ
z dnia: 2011-11-26
Tak się złożyło, że SAJ i ISSA Poland w równym stopniu zasłużyli sobie na niechęć Związunia. Oczywiscie nie bez powodu. Obie te organizacje rozbiły szkodliwy monopol, obie przybliżyły polskim żeglarzom swobodę żeglowania i dobrowolnego pobierania nauki. W ten sposób dochodzimy do definicji - nieprzyjaciel naszego dręczyciela jest naszym koalicjantem. I do tego nie potrzeba zadnych zaklęc, ani żadnych umów. Wystarczy, że się do siebie uśmiechamy. Dziś news matadora ISSA Poland - Tomka Lipskiego. Liczę na częstsze wizyty, newsy i komentarze naszych koalicjantów.
Dwa słowa przypomnienia żeglarzom starszego pokolenia - Federacja Szkół Żeglarskich ISSA Poland to największe w Polsce stowarzyszenie prywatnych szkół i stowarzyszeń żeglarskich o bogatej tradycji szkolenia i wychowania pod żaglami. W swej działalności łączą wiedzę i umiejętności polskich instruktorów z doświadczeniami instruktorów z innych krajów Europy i innych kontynentów. Wszystko dobrowolne !
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
______________________ Don Jorge, W trakcie targów "Boatshow" w Poznaniu, w dniach 18-20.11.2011, odbył się zjazd International Sailing School Association (ISSA) – gospodarzem zjazdu była Federacja Szkół Żeglarskich ISSA Poland.
Uczestnikami zjazdu byli m.in. przedstawiciele szkół i organizacji żeglarskich z Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Wśród nich znaleźli się między innymi Joan Basacoma (obecny prezes stowarzyszenia, a poprzednio wieloletni prezes Katalońskiej Federacji Żeglarskiej), Jean-Yves Cotty (wieloletni działacz Francuskiej Federacji Żeglarskiej), Markus Giesler (działacz Austriackiej Federacji Żeglarskiej), John Jameson (znana postać brytyjskiego żeglarstwa) i wielu innych. W trakcie zjazdu w poczet szkół ISSA przyjęto najbardziej aktywne szkoły zrzeszone w Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland. Dwa miesiące wcześniej zakończyły się dwuletnie negocjacje w tej sprawie. Jednym z najważniejszych punktów zjazdu były wybory do Rady Administracyjnej (Administrative Council) – organu zarządzającego ISSA Global. Ze strony ISSA Poland wystawionych zostało 5 kandydatów. Wybór padł na Krzysztofa Piwnickiego. Przyjęto szereg innych zmian i decyzji. Obrady były przerywane prezentacjami na różne tematy (między innymi: „Budowa i konstrukcja jachtów do nauki żeglarstwa”, „Bezpieczeństwo na morzu”, „Emerytura instruktora żeglarstwa”, „Osiągnięcia ISSA Poland”) Jednego dnia obrady (dzięki życzliwości organizatorów targów Boatshow) odbywały się w centrum konferencyjnym Targów Poznańskich. W trakcie przerwy uczestnicy zjazdu odwiedzili targi. W trakcie zjazdu oraz w dniach następujących po targach otrzymaliśmy wiele słów podziękowań i gratulacji z powodu bardzo dobrze zorganizowanych spotkań. Ponownie wyrażono uznanie dla osiągnięć ISSA Poland. Ostatniego dnia zjazdu podjęto decyzję w sprawie dalszego zacieśniania współpracy między ISSA, a ISSA Poland. Pierwsze spotkanie zespołu roboczego w tej sprawie ma się odbyć w Warszawie na początku przyszłego roku.
Tomek
|