KANAŁ KILOŃSKI - NIHIL NOVI

Podejrzewam jednak (tu miejsce do popisu dla Komentatorów - Bywalców), że wszystkie ważne dla żeglugi obiekty oraz postanowienia regulaminu są jakie były.
We wspomnianej locyjce znajdziecie dośc szczegółowy opis Kanału, planiki "wejścia" i "wyjścia", miejsc gdzie można stanąc na popas, instrukcje jak się w Kanale zachowywać, jak ustawiać się w śluzach, jak nie obic burt o tratwy i dlaczego na nich tak łatwo fiknąc koziołka, czego nie wolno, czego nie wypada. Dowiecie się jak długo trwa pora dzienna między Holtenau i Brunsbittel, dlaczego warto zawinąc do Rendsburga. W ksiązeczce znajdziecie takze porady jak podczas silnego prądu na Łabie zejśc z kotwicowiska, aby sprawnie wejść do śluzy. Są tam też obrazowe wykresy kiedy i dokąd i jak prędko woda płynie
W śłuzie Brunsbuttel (Wiesiek Woźniak i Janek Andruch w kamizelkach)
.
Śluzy Holtenau. Jeziorko Flemhuder - dogodne miejsce nocowania w drodze powrotnej.
Śluzy Holtenau
.
Śluzy Brunsbuttel. Zwróćcie uwagę na kotwicowisko na Łabie
.
Śluzy Brunsbuttel
.
Nie wolno zlekceważyć okazji wizyty w Rendsburgu
.
.
.
Nie wyważajmy drzwi otwartych. Najwyzej przesmarujcie skrzypiace zawiasy.
Książeczka obejmuje tez problemy związane z pływami, jak sprawnie dotrzeć do Hamburga, w którym miejscu najwygodniej przeciąc nurt rzeki, aby wejść do Cuixhaven. Jest tam też o żegludze na Helgoland, do Bremenhaven, Wilhelmshaven. To wszystko było testowane i zostało dla Was zachowane. Nic tylko sprawdzać co się zmieniło i ... koniecznie o tym napisac do SSI.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
Komentarze
Brak komentarzy do artykułu