KUP GRUDNIOWY NUMER „ZAGLI”
z dnia: 2017-12-01


Jeśli Don Jorge namawia do kupna ŻAGLI – znaczy, że i w tym numerze musi być jego artykuł. Rozumowanie nie tylko logiczne, ale i wyrachowane. Tak jest – w grudniowym numerze znajdziecie spory(4 strony) artykuł audytowy przedstawiający port jachtowy w Krynicy Morskiej, Oczywiście – NAJNOWSZY planik portu z miniaturką planu sprzed z przed kilku lat. Kilka fotografii oraz subiektywna ocena zapatrywań kryniczan na budowę Kanału Z-Z w sąsiedzkiej, konkurencyjnej gminie.

Dla czytelników o szerszym horyzoncie zainteresowań opublikowano jeszcze większy, bogato ilustrowany fotografiami (5 stron) wywiad z senatorem Jerzym Wcisłą, który przeprowadził weteran tej problematyki – sam Mirosław Czerny. Wywiad nosi obiecujący tytuł – „Polska wraca na wodę”. Zauważam związek między tymi materiałami.

Powinien Was także zainteresować artykuł Jerzego Pieśniewskiego z serii „Prześcignąć wiatr”.   Tym razem nie tylko dosłownie, ale i bezdyskusyjnie. W artykule znajdziecie wyjaśnienia jak to żeglują jachty jednokadłubowe wyposażone w hydroskrzydła.

I tym razem Marian Lenz pokonał mnie nawet objętościowo – 6 bitych stron (!) relacji z żeglugi dookoła niewielkiej Korsyki. Trochę historii, trochę, geografii, trochę nautyki, trochę jak się zabawić. Coś na apetyt przed nowym sezonem.

W numerze sporo innych ciekawych artykułów i artykulików. Na deser – JerzyK Klawiński w ramach serii „Jachty niezwykłe” przypomina OR-B „Kaligulę” czyli absolutną starożytność.

„ŻAGLE” nadal kosztują 11,99 PLN, czyli niezwłocznie odwiedźcie jakiś ambitniejszy kiosk. To znaczy taki, który nie ogranicza się do oferowania „Faktu” i multum kolorowych magazynów genderowych.

Pożytecznej i ciekawej lektury !

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

.

.

.

...

.

.

..

.

.

______________________________________________________________________________________________________

Ilustracja do komentarza Mariana Ramzesa XXI Lenza


Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3276