PRZYSTAŃ JACHTOWA W BASENIE PREZYDENTA
Gdynia oddała część głębokowodnego Basen Prezydenta na potrzeby jachtingu. To narożnik nabrzeży Wilsona i Prezydenta. Pisał już o tym w SSI Wojciech Bartoszyński - http://kulinski.navsim.pl/art.php?id=3460&page=0

Dziś prezentuję planik przystani o nazwie YACHT PARK MARINA. Dwuznacznie zapisana intencja – park, czy parking. Myślę, że to lokalizacja tymczasowa, bo szkoda marnować basen portowy o głębokości 8 metrów, podczas gdy jachty z powodzeniem by się zadowoliły głębokościami rzędu 3,5 m. Gdyński Basen Prezydenta zasługuje na wizyty statków wycieczkowych, pasażerskich, spływów żaglowców czy kurtuazyjnych odwiedzin popielatych niszczycieli, korwet czy fregat flot wojennych zaprzyjaźnionych państw – dla uświetniania miejscowe uroczystości. Ale to sprawa gdynian. Na razie niech się cieszą żeglarze.

Oto zapowiedziany planik do wydruku lub zapisania w komputerach, tabletach, a nawet smartfonach. Przystań ta zostanie szerzej zaprezentowana w trzecim, rozszerzonym, bogato ilustrowanym  wydaniu locyjki „ZATOKA GDAŃSKA – przewodnik dla żeglarzy”.

Za pomoc dziękuję Tomaszowi Konnakowi i Andrzejowi Remiszewskiemu

/

.

/

Fot. W. Bartoszyński

/

Życie wiecznie !

Don Jorge

Komentarze
pytania do Bywalców Marek Popiel z dnia: 2019-12-15 09:30:00
Biały Wielorybie ! Andrzej Colonel Remiszewski z dnia: 2019-12-15 18:58:00
informacja czy prosba ? Marek Popiel z dnia: 2019-12-16 07:30:00