ROWY - NIE TYLKO ZMIANA OZNAKOWANIA
To, że subiektywizm stanowi dominującą cechą mojej osobowości uprzedza podtytuł tego okienka. Przypominam - Subiektywny Serwis Internetowy.
Teraz naszły mnie wątpliwości - czy jestem konserwatystą czy reakcjonistą. Co jest co - precyzuje Wikipedia: konserwatyzm – ideologia, która bazuje na hasłach obrony porządku społeczno-gospodarczego, podczas gdy reakcjonizm to doktryna nawołująca do przywrócenia starego porządku.
Trudny wybór - na wszelki wypadek przyznaję się do obu tych określeń (epitetów?).
Do rzeczy:
Ledwom skończył i opublikował w SSI wyniki prac kameralnych (tekst i rysuneczki) "audytu" porciku Rowy - okazało się, że "dobra zmiana" dotarła nawet do Rowów.
Na czym polega ?
A na tym, że dopiero co skasowano dotychczasow nocny nabieżnik podejściowy krk 141* (2 Iso.Or.2s 2M) - zastępując go pomarańczowym światłem sektorowym Iso.Or.6s.10m 2M.
Co jeszcze ?
Falochron zachodni został wydłużony i przystosowany do pełnienia roli mola spacerowego dla letników.
Jeszcze coś ?
A jakże. Dwie stare jednopalowe dalby "redowe" zostały zastąpione okazałymi dalbami cylindrycznymi - pomalowanych jak zebry.
Inwestycja została zakończona w październiku 2016. Wykonawcą była grudziądzka firma budowlana MELBUD SA.
Wszystko to kosztowało 16 milionów złotych. Oczywiście przy wsparciu unijnych funduszy pomocowych,
Co teraz ?
Musicie unieważnić planik portu z newsa: http://kulinski.navsim.pl/art.php?id=2981&page=15 , a zastąpić go planikiem zamieszczonym poniżej.
.
/
.
Dziękuję za konsultacje Jaromirowi Rowińskiemu. Oby żył wiecznie !
.
Ciekawe jak do zmiany światła nawigacyjnego podejdą miejscowi rybacy. Bo chyba nikt ich przed tą rewolucją o zadnie nie pytał. Tak jak w Darłowie ?
W "ŻAGLACH" pojawi się niebawem już ten zaktualizowany planik (z tekstem).
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
Witaj Jerzy
Małe uzupełnienie do Twojego sprostowania.
Dalby w Rowach stoją tam od końca 2014 roku. Wyposażone są w odbojnice obrotowe typu "donut fenders"- są to odbojnice nanizane na rurę stalową, które przy otarciu
się jednostki o nie obracają się. Dalby stoją jakieś 20 metrów dalej w morze i rozstaw między nimi jest szerszy. Wykonawcą nie był "Melbud" z Grudziądza, a
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego ze Słupska. Podobne dalby wkrótce powinny stanąć w Dźwirzynie.
Wejście, to nie dość że zachodnia ostroga została przedłużona, to wejście zostało jeszcze nieznacznie poszerzone- tych kilka metrów
zarówno na zachód jak i na północ podobno dość poprawiło komfort wchodzenia do portu i ułatwiło prace stacjonującej tam pogłębiarce
(dalby również) co nie oznacza że jest tam głębiej i bezpieczniej...
Pozdrawiam
Jan Kłosowski
P.S. Jeśli uznasz informację z potrzebną jutro mogę podesłać Tobie plan z domiarami dalb i ich pozycjami geograficznymi.